Registered Participants

List of registered participants at the Swiss Geoscience Meeting 2017 (until 25.10.2017)

This list is not updated automagically !

 

A. Silva Tiago P
Abbassi Mohamed P
Abbott Peter P
Accola Cornelia P
Adams Arthur P
Addor Nans P
Adler Carolina
Afshari Moein Mohammad Javad
Akçar Naki
Akker Vénice P
Alcolea Andrés P
Amann Florian P
Ambrosi Christian
Ammann Christof P
Amschwand Dominik P
Amsler Eri P
Andric Nevena P
Antognini Marco P
Apolline Lefort
Argyriou Thodoris
Aschwanden Lukas P
Ayala Alvaro
Aye Zar Chi
Bachofen Reinhard
Bagherpour Borhan P
Bailey Lydia P
Bakker Maarten P
Barandun Martina P
Barbieux Kévin
Bartels-Rausch Thorsten P
Bauder Andreas
Baumann Christian
Beaussier Stéphane P
Beffa Floriano P
Ben Hammouda Mariam
Berchier Valentina P
Beres Milan P
Bergami Gianluca
Beridze Tamar
Bernet Mairo P
Bernhard Philipp P
Bessat Annelore P
Beuchat Gabriela P
Biermanns Peter P
Blanc Pascal P *
Blasco Mónica
Blattmann Thomas
Blattmann Franziska P
Blunier Thomas P
Bobillier Grégoire P
Bolay Stephan
Bossart Paul
Botter Martina
Bouscary Chloé P
Boxleitner Max P
Bracher Christoph
Brett Alannah P
Brodhag Sabine P
Brozova Nathalie P
Bründl Michael P
Brunner Manuela
Brunner Manuel P
Buchmann Nina
Buiter Susanne P
Bulgheroni Monica
Bulle Florian P
Burg Jean-Pierre P
Buri Pascal
Burkhard Raphael P
Caduff Rafael
Cama Mariaelena P
Camesi Lola P
Camperio Ciani Giorgia P
Candioti Lorenzo P
Cannata Massimiliano
Cao Ting
Capelli Achille P
Caplette Jaime
Caricchi Luca P
Carmalt Samuel P
Cavigelli Mario P
Charlène Gaillard P
Christophe Ferrante
Cionoiu Sebastian P
Cledat Emmanuel
Cohen-Corticchiato Denis
Cojean Adeline P
Compagno Loris
Conen Franz P *
Coray Lea P
Corbe Steffen P
Costa Anna
Cotte Gabriel P
Curry Adam P
Czerski Dorota
D’almeida Cécile P
Dal Farra Anna P
Daniel Schaub P
Darms Gian P
Dawes Nicholas
De Capitani Christian
De Carvalho Garbin Rafaella
De Palézieux Larissa P
Deák Judit P
Degonda Sandro P
Deichmann Nicholas P
Delaney Ian
Dembele Moctar P
Demers-Roberge Alexandra P
Deonarine Amrika P
Derron Marc-Henri
Dèzes Pierre P
Diamond Larryn
Diehl Tobias
Dizerens Céline P
Dolf Fabian
Drage Harriet P
Dutler Nathan P
Eberhard Lucie P
Egli Daniel P
Ehrenfels Benedikt P
Ehrler Mira P
Eichenberger Urs
Elena Bruni P
Elias Samankassou P
Emmanuel Wyser P
Emmel Carmen P
Emmenegger Lukas P
Epard Jean-Luc
Erlanger Erica
Etzold Sophia
Eugster Werner P
Eugster Markus
Evers Frederic P
Fäh Donat P
Farinotti Daniel
Fau Marine
Faul Tobias P
Feinberg Aryeh P
Ferguson James P
Fierz Charles P
Filella Montserrat
Fisch Julian P
Fischer Monika
Fleischmann Sarah P
Fluixá Sanmartín Javier
Förster Simon
Franz Leander
Franz Martin P
Frehner Marcel P
Frei Esther P
Freund Severin P
Frick Eva
Friesenbichler Evelyn P
Fryer Barnaby P
Furrer Heinz P
Galic Aleksandra P
Galletti Maud P
Galvan Boris
Garefalakis Philippos P
Gaudard Adrien P
Georgiev Stoyan P
Gerber Franziska P
Gerling Bastian P
Gfeller Lorenz P
Gharun Mana P
Gilgannon James P
Gilgen Anina
Gilgen Samuel
Glaus Nicole P
Glaus Ladina
Glauser Andreas P
Glaves Helen P
Gnos Edwin P
Goerlich Franz P
Goldman Nina
Gourbet Loraine P
Gräff Dominik P
Grischott Reto P
Groos Alexander
Grosjean Marion P
Gross-Schmoelders Miriam P
Grotloh Karlheinz
Guermazi Emna P
Gugerli Rebecca P
Gugushvili Vladimer
Guignard Fabian
Guillemot Typhaine P
Gülcher Anna P
Gygax Hans P
Haas Mischa P
Haberkorn Anna P
Haeberli Wilfried
Haessig Marc P
Hantsche Aaron P
Hartung Eva P
Hayoz Peter P
Heck Matthias P
Heggli Martin P
Heinrich Christoph A. P
Herwegh Marco P
Hetényi György
Heuberger Stefan P
Hilbich Christin P
Hoerler Jerome P
Hoffmann Kevin
Hofmänner Marion P
Hohl Michael P
Hörtnagl Lukas
Hottarek Marc
Huber Marius
Hunziker Jürg
Huovinen Christine P
Huss Matthias
Ibañez Raffaele Mercedes P
Imhof Michael P
Imhof Simon
Imseng Martin
Iosifescu Ionuț P
Irarrazaval Inigo P
Jaeggi David
Jansen Gunnar P
Jattiot Romain P
Jeannet Pierre
Jensen Max P
Jimenez-Martinez Joaquin P
Jonas Tobias P
Jones Nina P
Jörg Philipp
Jouvet Guillaume
Joyce Walter P
Karl Tschanz P
Kaufmann Anne P
Kaveh Firouz Amaneh P
Kempf Elias P
Kempf Oliver P
Kenner Robert P
Ketevan Gabarashvili
Kiewiet Leonie P
King Georgina P
Klimentyeva Dina P
Klug Christian P
Kneubühler Mathias P
Kong Xiangzhao
Könz Gianna P
Kouame Amenan Agnes
Kretzschmar Ruben
Krieger Ulrich
Krietsch Hannes P
Kronenberg Marlene P
Kuhlmann Michel P
Kuhlmann Gerrit
Kuhn Barbara P
Künze Rouven P
Kyburz Michael P
Laib Mohamed
Landmann Johannes P
Large Simon P
Lay Rémi P
Lebanidze Zurab
Lebrenz Henning
Lee Timothy P
Leith Kerry P
Leonarduzzi Elena
Lesniak Barbara P
Leuenberger Markus
Leysinger Vieli Gwendolyn
Li Chengxiu
Lindner Fabian P
Liu Dong
Lloren Ronald P
Longridge Dylan P
Löpfe René P
Löwe Henning P
Lu Gang
Lu Guang
Lukovic Aleksandar P
Lupker Maarten
Lüthi Martin
Madritsch Herfried P
Magrani Fabio P
Mair David P
Makri Stamatina P
Malle Johanna P
Maltese Alessandro P
Mancktelow Neil P
Mani Curò P
Manzotti Paola
Martin Julia P
Marty Christoph
Marxer Felix P
Mastrotheodoros Theodoros
Mayer Stephanie P
Mazzotti Giulia P
Meier Philip P
Meier Cedric
Menkveld-Gfeller Ursula P
Menzel Annette P
Mercenier Rémy
Mertin Mirjam
Messerli Maja P
Mestrot Adrien P
Mettier Ralph P
Mettler Katja
Meyer Ulrich P
Milen Kadinski P
Minardi Alberto P
Mladenovic Ana P
Molnar Peter
Montagnat Maurine P
Moraga Jorge Sebastian
Morard Alain P
Morlock Marina P
Motschmann Alina P
Moulas Evangelos P
Mozafari Amiri Nasim P
Mueller Lukas P
Müller Lukas P
Müller Michael P
Müller-Merz Edith P
Myint Myat Phyo
Nabavi Seyed Tohid P
Nägler Thomas P
Natacha Van Groeningen
Naumenko-Dèzes Maria P
Nduwayezu Emmanuel
Nebel Konstantin P
Nena Griessinger P
Neuhaus Patrick P
Nibourel Lukas P
Niedermann Sara P
Nievergelt Peter
Nigg Valentin P
Nikolaus Kuhn P
Noël François P
Noetzli Jeannette
Nurtaev Bakhtiar P
Nussbaum Christophe
O’sullivan Edel P
Och Lawrence P
Oesch Lukas P
Oesterling Nils P
Ordonez Luis P
Ouided Laziz *
Pantet Adrien P
Pates Stephen P
Paul Andre
Paul Frank P
Pavia Santolamazza Daniela
Payne Davnah
Peleg Nadav
Peter Huggenberger *
Petri Benoit P
Peytcheva Irena P
Pfiffner Adrian P
Phillips Marcia P
Pietsch Johannes
Plattner Gian-Kasper P
Pohle Alexander P
Popov Daniil P
Pregler Anja P
Preiswerk Lukas
Prevelic Dejan P
Produit Timothée P
Pruessner Luisa P
Radaideh Omar
Raess Ludovic P
Raphael Mayoraz P
Rastner Philipp P
Rauch Anna P
Ravindran Arathy P
Reber Regina P
Regli Christian P
Reiweger Ingrid P
Remondi Federica
Reusser Eric P
Reynes Julien P
Ricchi Emmanuelle P
Richter Bettina P
Richter Lisa P
Rodríguez-Murillo Juan Carlos
Roggero Davide P
Roques Clément P
Roth Franziska P
Röthlin Remo P
Round Vanessa P
Rouwendaal Simon P
Sadradze Nino P
Salzmann Nadine P
Sami Zaki Bakri Abdallah
San José Malwina P
Sanan Patrick P
Sandra Pool
Saric Kristina P
Satar Ece P
Saurwein Davide
Scapozza Cristian
Scarponi Matteo P
Schäfer Imke P
Scheidler Stefan
Schellenberger Andreas P
Schenker Filippo
Scheyer Torsten P
Schide Katherine P
Schimmel Andreas P *
Schläfli Salome P
Schlatter Denis Martin
Schlögl Sebastian P
Schlunegger Fritz P
Schmid Stefan P
Schmidt Katharina P
Schmidt Simon
Schmocker-Fackel Petra
Schneebeli Elke P
Schneebeli Martin P
Schori Marc
Schreurs Guido P
Schweizer Jürg P
Schwikowski Margit P
Seguinot Julien P
Seiler Sarah P
Semakova Eleonora P
Sheldrake Thomas P
Signer Alexandra
Simmler Kevin P
Simon Verena P
Sinreich Michael
Slaveykova Vera
Sohrabi Reza P
Sokol Kristijan P
Sommer Christian P
Spitz Richard P
Stalder Michelle
Stavrev Milen P
Stefanova Elitsa P
Steinbacher Martin P
Steiner Jakob
Steiner Ladina
Stephan Frank P
Storck Julian-Christopher P
Strozzi Tazio
Su Guangyi P
Sukys Jonas
Sy Bocar
Tackley Paul P
Tajcmanova Lucie P
Tanner Thomas P
Techel Frank P
Tischer Jana P
Togni Valentina
Tollan Peter P
Tonini Marj P
Trachsel Jürg P
Vallat Raphael
Valley Benoît P
Van Den Heuvel Daniela
Van Dongen Eef
Van Herwijnen Alec P
Vasilyan Davit
Vaughan Hammon Joshua
Veitschegger Kristof P
Vho Alice P
Vieli Andreas
Vivero Sebastián P
Voegelin Andreas P
Voglmeier Karl P
Volk Matthias P
Von Quadt Albrecht P
Von Rickenbach Daniel P
Vonder Mühll Daniel P
Voumard Jérémie P
Voytek Emily P
Vrabec Denis P
Waldvogel Marius P
Walter Andrea
Walter Fabian
Wanner Christoph
Weber Samuel P
Weber Samuel P
Weber Gregor P *
Weibel Gisela P
Weidmann Yvo P
Weissert Helmut P
Wenner Michaela P
Wenning Quinn P
Wessels Julia P
Wick Silvan P
Wicky Jonas P
Wienhues Giulia P
Wiget Adrian P
Wiggenhauser Matthias
Wilgan Karina P
Willenberg Heike P *
Winterberg Sascha P
Wirth Stefanie P
Wohlwend Stephan
Wolf Mathias P
Wolffers Mirjam P
Wüthrich Lorenz P
Wyss Roland
Xie Jing
Yao Franck P
Zahner Franziska P
Zappa Massimiliano P
Zappone Alba
Zhang Wen P
Zhang Yulin P
Zimmermann Jasmine P
Zucha Wolfgang
Zurbriggen Roger P
Zwaan Frank P
Zwahlen Peter P
Zweifel Lauren P
Zweifel Enrico P
Zweifel Beni P

SGM 2017 Davos