5th Swiss Geoscience Meeting, Geneva 2007


List of Registered participants

  1. Abidi Riadh
  2. Abiven Samuel
  3. Adatte Thierry
  4. Aeberhard Melanie
  5. Ageneau Mathieu
  6. Akçar Naki
  7. Alfano Fabrizio
  8. Allaz Julien
  9. Ambrosi Christian
  10. Ambühl Jacques
  11. Anakkathil Pradeep Kumar
  12. Annen Catherine
  13. Anselmetti Flavio
  14. Antognini Marco
  15. Aramowicz Aleksander
  16. Arcay Diane
  17. Ariztegui Daniel
  18. Attar Hafida
  19. Ayati Fezzeh
  20. Bader Thomas
  21. Baland Pauline
  22. Bandini Alexandre Nicolas
  23. Bänninger Peer
  24. Barboni Mélanie
  25. Barthazy Eszter
  26. Baruffini Mirko
  27. Baruffini Moreno
  28. Baumann Cyrill
  29. Baumgartner Peter O.
  30. Becker Damien
  31. Bejaoui Jaloul
  32. Ben Chaâbane Sonia
  33. Bergamini Adeline
  34. Berger Catherine
  35. Berger Jean-Pierre
  36. Bernoulli Daniel
  37. Bezzola Gian Reto
  38. Biaggi Daniele
  39. Billon-Bruyat Jean-Paul
  40. Bocat Loïc
  41. Boehlert Ralph
  42. Bonadonna Costanza
  43. Borel Gilles
  44. Bouvet de Maisonneuve Caroline
  45. Brentini Maud
  46. Brönnimann Stefan
  47. Brühwiler Thomas
  48. Bucher Hugo
  49. Bucher Stefan Peter
  50. Burkhalter Reto
  51. Burri Peter
  52. Bussien Denise
  53. Bussy François
  54. Butty Dominique
  55. Butty Lotte
  56. Campani Marion
  57. Catchpole Honza
  58. Cavin Lionel
  59. Cenki-Tok Bénédicte
  60. Chablais Jérôme
  61. Chew David
  62. Chiaradia Massimo
  63. Coianiz Lisa
  64. Costantini Licia
  65. Courtillot Vincent
  66. Crameri Fabio
  67. Cristian Scapozza
  68. Dapples Florence
  69. Darbellay Bastien
  70. de Capitani Christian
  71. De Wever Patrick
  72. Decrouez Danielle
  73. Dessimoz Mathias
  74. Deubelbeiss Yolanda
  75. Dèzes Pierre
  76. Dinoev Todor
  77. Duchoiselle Lionel
  78. Dungan Michael
  79. Dupraz Christophe
  80. Durand Cyril
  81. Duval Christophe
  82. Ebert Andreas
  83. Egli Hans-Rudolf
  84. El Korh Afifé
  85. Elsasser Hans
  86. Engel Nelli
  87. Engi Martin
  88. Fankhauser Adelheid
  89. Farinotti Daniel
  90. Favilli Filippo
  91. Felber Patricia
  92. Fierz Charles
  93. Fischer Andreas
  94. Flores Kennet
  95. Flück Paul
  96. Fontana Daniela
  97. Fraefel Marielle
  98. Franz Leander
  99. Frébourg Gregory
  100. Frey Holger
  101. Frischknecht Corine
  102. Funk martin
  103. Furger Markus
  104. Galster Federico
  105. García Luisa
  106. Garcia Bravo Andrea
  107. Gauchat Karine
  108. Geissbuehler Peter
  109. Gennari Giordana
  110. geoffrey ruiz
  111. Gerya Taras
  112. Geyer Matthias
  113. Gilli Adrian
  114. Ginibre Catherine
  115. Girardclos Stéphanie
  116. Girault France Elisabeth
  117. Gisler Peter
  118. Gisler Monika
  119. Gnos Edwin
  120. Godefroid Fabienne
  121. Golabek Gregor
  122. Gomes da S. Santos Alyshia Karla
  123. Gorin Georges
  124. Gracia-Garay claire
  125. Graf Angela
  126. Graf Pannatier Elisabeth
  127. Gretillat Pierre-Alain
  128. Grobéty Bernard
  129. Gruber Stefan
  130. Guerra Ivan
  131. Guex Jean
  132. Hächler Patrick
  133. Hagedorn Frank
  134. Hajdas Irka
  135. Hänny Ruedi
  136. Heer Aleksandra
  137. Hegg Christoph
  138. Heijboer Tjerk
  139. Heilbronner Renée
  140. Heim Alexander
  141. Heinrich Christoph A.
  142. Henry Mutale Gostinah
  143. Hernandez Jean
  144. Hessami Khaled
  145. Heuberger Stefan
  146. Hirter Hans
  147. Hoelzle Martin
  148. Hofmann Anett
  149. Hosseini-Barzi Mahboobeh
  150. Hug Wolfgang Alexander
  151. Hurter Sandra
  152. Huss Matthias
  153. Ilgner Jana
  154. Jaccard Samuel
  155. Jacquat Olivier
  156. Jacquemet Mathilde
  157. Jagoutz Oliver
  158. Jeannet Pierre
  159. Jeannin Pierre-Yves
  160. Jeleń Dorota
  161. Joos Ottmar
  162. Jourdan Anne-Lise
  163. Jüstrich Stéphanie
  164. Kaiser Christian
  165. Kamenik Christian
  166. Kaus Boris
  167. Keller Tobias
  168. Keulen Nynke
  169. Kindler Pascal
  170. Klisch Monika
  171. Kock Stéphane
  172. Kocsis Laszlo
  173. Kodolanyi Janos
  174. Kounov Alexandre
  175. Kruhl Jörn H.
  176. Kühni Andreas
  177. Kündig Rainer
  178. Ladner Florentin
  179. Lambert André
  180. Larocque Isabelle
  181. Lavoyer Thibault
  182. Leifeld Jens
  183. Leroux Aurélie
  184. Leuthold Julien
  185. Little John
  186. Lluís Fontboté
  187. Luescher Manuel
  188. Lüthi Martin
  189. Madritsch Herfried
  190. Maeder Urs
  191. Maisch Max
  192. Mancktelow Neil
  193. Mani Peter
  194. Mannani Maryam
  195. Marchant Robin
  196. Mardini Robert
  197. Margreth Stephan
  198. Marillier François
  199. Marques Diana
  200. Martin-Gombojav Nergui
  201. Martini Rossana
  202. Marton Istvan
  203. Marty Daniel
  204. Matti Boris
  205. Matzenauer Eva
  206. McKenzie Judith
  207. Meier Mario
  208. Meisser Nicolas
  209. Merino Daniel
  210. Metry Micaël
  211. Moix Patrice
  212. Moll Melanie
  213. Molnar Peter
  214. Monnet Claude
  215. Morard Alain
  216. Morin Andrea
  217. Moritz Robert
  218. Mosar Jon
  219. Mühlebach Roland
  220. Müller Barbara
  221. Müller-Merz Edith
  222. Muñoz Uribe Paula Andrea
  223. Müntener Othmar
  224. Mushimitimana Christian
  225. Nadimi Alireza
  226. Naili Mohamed Salah
  227. Nasyrov Muhtor
  228. Nater Philippe
  229. Negro François
  230. Neininger Bruno
  231. Nesje Atle
  232. Ngandamiran Didier
  233. Nikolaeva Ksenia
  234. Noetzli Jeannette
  235. Nowak Daniela
  236. Nussbaumer Samuel
  237. Oesterle Hans
  238. Oliot Emilien
  239. Onneken Julia
  240. Ospina Lina
  241. Ounis Anouar
  242. Pahud Olivier
  243. Painsi Monika
  244. Paratte Géraldine
  245. Paul Frank
  246. Pera Sebastian
  247. Peretti Dr. Adolf
  248. Pérez José
  249. Pettke Thomas
  250. Philipona Rolf
  251. Piffarerio Raffaella
  252. Pinel Virginie
  253. Pirkenseer Claudius
  254. Piuz André
  255. Ponce Miguel
  256. Ponton Julien
  257. Preiswerk Christian
  258. Preusser Frank
  259. Rahn Meinert
  260. Ramírez de Arellano Cristóbal
  261. Ramseyer Karl
  262. Rauber Gaëtan
  263. Recasens Cristina
  264. Ricci Tullio
  265. Richner Hans
  266. Richoz Sylvain
  267. Rickenmann Dieter
  268. Riesen Patrick
  269. Rigaud Sylvain
  270. Rinderknecht Simon-Lukas
  271. Riond Manuel
  272. Rosenberg Thomas
  273. Rosset Philippe
  274. Rosset Manon
  275. Rotach Mathias
  276. Rotvig Jon
  277. Roux Michel
  278. Ruckstuhl Christian
  279. Rüdiger Kilian
  280. Rust Alison
  281. Rütti Roger
  282. Samankassou Elias
  283. Saraiva Sarah
  284. Sartori Mario
  285. Schädler Bruno
  286. Schaller Nathalie
  287. Schaltegger Urs
  288. Schanz Ulrich
  289. Schär Christoph
  290. Scherler Laureline
  291. Scherrer Simon
  292. Schlemmer Linda
  293. Schlunegger Fritz
  294. Schmid Martin
  295. Schmid Franziska
  296. Schmidli Juerg
  297. Schmidt Michael W. I.
  298. Schmidt Susanne
  299. Schmocker-Fackel Petra
  300. Schneider Jean F.
  301. Schneider Maximilian
  302. Schneider Hans F.
  303. Schnellmann Michael
  304. Schoene Blair
  305. Schoeneich Philippe
  306. Schönbächler Maria
  307. Schönholzer Sabrina
  308. Schreurs Guido
  309. Schürch Marc
  310. Schwanbeck Jan
  311. Schweizer Magali
  312. Semytkivska Nina
  313. Serier Sabrina
  314. Shimoomba Tobias
  315. Simpson Guy
  316. Skora Susanne
  317. Sornette Anne
  318. Spandler Carl
  319. Stäuble Sabine
  320. Steck Albrecht
  321. Steiner Sabina
  322. Stickler Alexander
  323. Strasser André
  324. Strasser Michi
  325. Sturm Michael
  326. Sudmeier Karen
  327. Suski Barbara
  328. Szoenyi Michael
  329. Tackley Paul
  330. Tamburini Federica
  331. Tarantola Alexandre
  332. Thevenon Florian
  333. Thomi Luzius
  334. Thomsen Tonny B.
  335. Thuering Manfred
  336. Thust Anja
  337. Trachsel Mathias
  338. Tschudin Pascal
  339. Vallin Sandrine
  340. van den Bergh Hubert
  341. van Heck Hein
  342. Vandelli Alessia
  343. Vercauteren Nikki
  344. Vernooij Martine
  345. Vietor Tim
  346. Villagomez Diego
  347. Vils Flurin
  348. Viret Gaëlle
  349. Viviroli Daniel
  350. Voegelin Andrea
  351. von Gunten Lucien
  352. von Quadt Albrecht
  353. Waczek Zsofia
  354. Waldmann Nicolas
  355. Walker Daniel
  356. Wehren Bernhard
  357. Weidmann Marc
  358. Weingartner Rolf
  359. Weisenberger Tobias
  360. Weissert Helmut
  361. Werder Mauro
  362. Wernli Roland
  363. Wiederkehr Michael
  364. Wildi Walter
  365. Wilhem Caroline
  366. Winkler Wilfried
  367. Wyss Max
  368. Zech Roland
  369. Zehnder Konrad
  370. Zemp Michael
  371. Zhu Guizhi
  372. Zimmermann Béatrice
  373. Zumbühl Heinz J.